Вибір судді конкурсу Вікторії Кольцевої: ТОП-5 та призи для трьох обранців

Не думаю, що моя (та й будь-яка) книжка – такий вже вагомий приз, радше навпаки. Але як поштовх виділити дві (три!) добірки і поговорити, нехай послужить!

В моєму протоколі 30 балів отримала добірка 20. Жаботинський Святослав. Привиди померлих янголів.  За свободу, нестримність, несподіваний і сміливий метафоричний ряд. За слов’янське язичництво, якому байдуже до Шекспірова оцту, бо солодко на язиці Гоголя.  

Добірка є дуже вдалою з огляду драматургії і звукопису, хоча стилістично не бездоганна. Принаймні два рядочки хотілося б виправити. У самому першому – космічно пихатий символізм. І в одному з передостанніх, де «чорти доглядають за інсультниками» – було б заради чого вульгаризувати образ, якщо рядок все одно звучить неоковирно.

Проте сходження Того, що має серце з червоної глини, від Велеса до світла – таке хвилююче, ніби на  Перуновій горі затремтіли тіні забутих предків.

29 балів отримала добірка 66. Харчук Олександр. Оволодіння

Абсолютно цілісна добірка, з наскрізною нерозв’язною проблемою, для подолання якої саме існують вірші. Бо коли на серці спокій і гармонія, віршування лише приємна забава.

 Дуже важливо, що ці вірші не шукають, з чого почати. І точка відліку кинута на самісіньке дно. Чи вдалося протягом трьох текстів просунутися вгору, це питання. Радше вдалося так пошкрябати глину, що й дійти до материнського (батьківського!) ґрунтового шару ­– глибше нікуди.

Мені було трохи страшно, та  жодної секунди не було ніяково. Це точно поезія, а в поезії – можна все.

І нарешті 26 балів отримала добірка 53. Тата Рівна. СоціоParty. Хоча мною було заявлено два призи, але добірка чудова. А історія про кролика, Білого Осліплого Кролика, котрий пережив Алісу (і Маринку),  нікого не залишить байдужим.

Чи потрібно, чи встигнемо ми спалити свій щоденник перед смертю, віднести на звалище свій таємний скарб – це гарне запитання. І переконлива відповідь – для кожного читача своя і протилежна після кожного читання.

Окрім того, я також люблю кав’ярню СоціоParty, то чого б не зустрітися з автором, і з мене кава!

Услід за моїми призерами в протоколі йдуть дві добірки, які отримали по 25 балів.

Добірка 33. Красноярова Євгенія. Сивий птах дуже співзвучна до моєї світлої печалі по Ігорю Римаруку і взагалі відповідає моєму уявленню про лірику: не важливо якого кольору насправді татарник, бо впадаючи в золотарник, він стає золотим.

Добірка 47. Міфтахова Олеся. Хто тут не я  складена з віршів, які кружляють над усіма нами невловимим прохолодним вітерцем. Ми цей вітерець ніби й відчуваємо, застібаємося на всі ґудзики і крокуємо далі. Автор добірки почув воркування вітру і повернув нам не помічені епізоди нашого власного життя. І хто ж тут не я?

Вікторія Кольцевая,
поет, літературний критик,
суддя “Поетичної доби” 2021

Facebook Comments

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *