…ще одне СЛОВО ВІД ЗАСНОВНИЦІ

…поки я шукаю спосіб розпакувати файли з дипломами (сподіваюсь, вже завтра ввечері вони полетять до 70 учасників Поетичної доби 2021), подумалось про таке.

Реальні результати конкурсу – це не лише три переможниці та три медалі, гучні аплодисменти та враження про творчо і продуктивно проведений час. Адже платформа https://poetryage.com.ua/ прекрасно впоралась і з завданнями, близькими до завдань літературних агенцій.

Власне, вони створила зв’язки та ланцюжки між автором та редактором, видавцем, літагентом, перекладачем і, звісно, з читачем, забезпечивши якісний редакційний відбір творів та відкривши нові імена.

Отже, вже відбулося от що (суто схематично):

– Олеся Міфтахова матиме власну книжку від видавництва “Каяла”;

– переможниці отримали можливість публікації у журналі “Всесвіт” та у “Дебют-газеті” (в тому числі з ініціативи члена журі Дмитра Дроздовсього);

– про одного з авторів, який не пройшов до короткого списку, напишуть в крутезному журналі (поки секрет, про кого і де)

– ініціатива члена журі;

– Станіслава Жаботинського відкрив для себе та для нас усіх Тарас Федюк, лауреат Шевченківської премії, член журі Поетичної доби;

– Олександра Харчука взяла під крило суддя конкурсу, поет та перекладач Вікторія Кольцевая, і вже зробила декілька дописів про автора та його переклади і, я впевнена, буде продовжувати допомагати;

– Вікторія Кольцевая також познайомила своїх підписників з творчістю Святослава Жаботинського;- Дмитро Близнюк посприяє публікації в одному з періодичних журналів закордоння перекладу вірша Євгенії Красноярової, який зробить поет та перекладач Сергій Герасимов;

– для переможниці, золотої призерки Поетичної доби, Наталки Фурси конкурс став віхою і, я сподіваюсь, новим стартом. Вже відбулась прес-конференція, але головне – добірка-переможниця “Без сорочки”, яка склаладалася з трьох віршів, розростається у цикл (спостерігаю, тішусь!).

От вони – родючі грунти Творчих лабораторій. Наші автори у надійних руках – усі, не лише ті, хто пройшов до короткого списку чи здобув перемогу. Як на мене, для початку непогано. Де б тільки знайти більше видавців та редакторів, критиків, оглядачів, зацікавлених у нових іменах і відкриттях?

Я відкрита до спілкування з цього приводу, адже вже почала писати Положення про І Міжнародний конкурс поезії українською мовою “Поетичний вир” 2021. Це буде конкурс у новому, експериментальному форматі, але моя віра в нього незламна і міцна.

Тому запрошую долучатися усіх небайдужих – нашим авторам потрібні читачі, увага, публікації та рекомендації.

Пишіть: poetryage@gmail.com

Я теж обов’язково писатиму і турбуватиму!

Дякую, що ви зі мною.

Єлена Дорофієвська, засновниця Творчих лабораторій
та всього, що тут відбувається)

Facebook Comments Box

Related Posts