Дмитро Дроздовський: «Поетична доба» шукає нові сенси

Дмитро Дроздовський — літературознавець, критик, поет, перекладач. Головний редактор журналу “Всесвіт”. Науковий співробітник Інституту літератури
імені Т.Г. Шевченка НАН України. У минулому – член Комітету з присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Автор 7 книжок, зокрема «Меридіан розуміння» (Київ: Університетське видавництво «Пульсари», 2011), «Лариса Кадирова. Чайка на ім’я „Любов”» (Київ: Самміт-книга, 2018), «Компетентності літератур» (Київ: Самміт-книга, 2019); книжки перекладів. Лауреат багатьох українських та міжнародних премій.

Суддя конкурсу “Поетична доба” у 2020 та 2021 році.

Має звання «Заслужений працівник культури України» (2016). Член НСПУ (з 2012), член НСЖУ (з 2008). З 2019 р. член болгарського відділення Європейської асоціації дослідників англістики (ESSE).


«Поетична доба» шукає нові сенси

Молоді поетки й поети не можуть бути такими, якими були їх поетичні «батьки». Це очевидно. Час змінюється:  нові реалії, темп, цінності. Тепер кожний і кожна може знайти все в своєму ґаджеті. Здається, що «інший» світ більше не потрібний.

Тож навіщо тоді вони пишуть? Для кого вони пишуть? Чи уявляють своїх читачів? Чи це нова поезія для всесвітнього вакууму?

Але ж поезія в перекладі з давньогрецької — це творення. Плетиво, яке твориться тут і тепер. Навіщо? Чи є в нових текстах «душа»? Чи є біль? Чи є потреба не-мовчати?

І, зрештою, хто вони, творці нової поетичної доби?

Це і є те ключове запитання, пошуки відповідь на яке спробую знайти в цьому конкурсі.

«Поетична доба» покликана ствердити й популяризувати нову естетичну якість поезії уже 2020-х років.

Дмитро Дроздовський, головний редактор журналу «Всесвіт»,
науковий співробітник Інституту літератури
імені Т.Г. Шевченка НАН України

Facebook Comments

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *