Положення про І Міжнародний конкурс поезії українською мовою “Поетичний вир” 2021

Старт: 30 серпня.

Організатор: Єлена Дорофієвська.

Фінансування: власним коштом організатора. Некомерційний проєкт.

Майданчик: https://poetryage.com.ua/ – “Творчі лабораторії”.

Партнери конкурсу: про кожного буде створено окремий допис у відповідному розділі сайту.

Конкурс “Поетичний вир” проводиться у відкритому форматі, Організатор свідомо не дотримується принципів анонімності, оскільки так молоді чи/або маловідомі автори на конкурсних майданчиках «Творчих лабораторій» зможуть презентувати своє ім’я і творчість широкому загалу, а більш відомі поети – ще раз підтвердити свою майстерність і вагомість власного імені: умови однакові для всіх.

Вік учасників – від 16 років.


1. На конкурс “Поетичний вир” у 2021 році приймаються окремі вірші: 1 вірш українською мовою (обсягом до 32 рядків) від одного автора. Тема вільна. Спроба одна.

УВАГА: На конкурс можна надсилати вірші, які грали в складі конкурсних добірок “Поетичної доби” 2021, однак це не гарантує їх схвалення модератором у конкурсі “Поетичний вир”.

1. Календар і порядок проведення конкурсних змагань

1.1. ПРИЙМАННЯ ВІРШІІВ: з 30 серпня до 23:00 24 вересня 2021 року.

1.1.1. Поточне (первинне) модерування: з 30 серпня 2021 року до кінця доби 3 жовтня 2021 року. В цей час на сайті під порядковими номерами будуть публікуватися надіслані на конкурс твори із зазначенням імені та місця проживання автора.

1.2. Перший етап: з 4 до 24 жовтня.

1.2.1. В цей час конкурсні роботи оцінюватиме журі першого етапу, сформоване з числа учасників довгого списку “Поетичної доби” 2021.

1.2.2. Підрахунок голосів жюрі першого етапу: 25–31 жовтня.

1.2.3. Оприлюднення довгого списку конкурсу “Поетичний вир” 2021, сформованого за підсумками голосування: 25–31 жовтня.

1.2.4. З 25 до 31 жовтня з конкурсного розділу будуть вилучені вірші усіх учасників, які не пройшли до другого етапу.

1.3. Другий етап: 01–21 листопада 2021 року. Робота журі основного складу.

1.3.1. Підбиття підсумків і оприлюднення топів основного журі: 22 – 28 листопада 2021 року.

В термінах можливі незначні відхилення, про які буде попереджено завчасно.

2. Порядок здійснення поточного (первинного) модерування

2.1. Поточне (первинне) модерування здійснює Організатор конкурсу.

2.2. На конкурс приймаються вірші, оформлені згідно з вимогами цього Положення та надіслані на конкурсну пошту не раніше 30 серпня та не пізніше 23:00 24 вересня 2021 (час надходження листа на пошту).

2.3. Усі вірші, які пройшли перший відбір, публікуються на сайті із зазначенням порядкового номеру вірша, імені та місця проживання автора.

2.4. У разі відхилення вірша автор отримує коротке повідомлення: “На жаль, Ваш вірш зник у Поетичному вирі”.

2.3. Скарги, претензії, обвинувачення, прокльони, вимоги, шантаж, а також інші спроби вплинути на рішення Організатора: а) ігноруються; б) ігноруються; в) ігноруються.

3. Порядок роботи та оцінювання журі першого етапу

3.1. Усі лонглістери “Поетичної доби” особистими листами від організатора конкурсу запрошуються до складу команди журі першого складу.

3.1.1. Лонглістер має дати згоду або відмовитися від участі в оцінюванні першого етапу конкурсу, надіславши лист-відповідь на пошту конкурсу у зазначений в листі-запрошенні термін (до 20 серпня). Відсутність листа-відповіді або порушення терміну вважається відмовою взяти участь в складі жюрі.

3.1.2. Кожен лонглістер, незалежно від згоди взяти участь у суддівстві, має право подати свої твори на “Поетичний вир” відповідно до правил і умов конкурсу.

3.1.3. Ті з учасників довгого списку “Поетичної доби”, хто не хоче брати участь у суддівстві, подають твори до конкурсу на загальних умовах згідно з цим Положенням.

3.1.4. Лонглістери “Поетичної доби”, які погодились увійти до складу першого журі, мають пільгу – їхні твори будуть прийняті до “Поетичного виру” автоматично, якщо вони не порушують умов і вимог цього Положення.

3.1.5. Список суддів першого етапу конкурсу буде опублікований і закріплений на головній сторінці сайту “Творчі лабораторії” 22 серпня.

3.1.6. У разі відмови суддею першого етапу оцінювати перший етап конкурсу після оприлюднення повного складу журі 22 серпня, його вірші не будуть допущені до участі в конкурсах “Творчих лабораторій” до 2023 року.

3.1.7. У разі невиконання суддею першого етапу суддівсього оцінювання у повному обсязі і у відведені для оцінювання терміни, його конкурсний вірш буде вилучений з майданчика із забороною брати участь у конкурсах “Творчих лабораторій” до 2023 року.

3.2. Кожен член журі уважно читає весь пул конкурсних віршів і обирає 50 власних фаворитів, заповнює протокол та надсилає його на конкурсну пошту Організатору не пізніше 24 жовтня.

3.3. Суддя першого етапу не має права віддавати свій голос за власний твір.

3.4. З 25 жовтня навпроти імен авторів у списку учасників “Поетичного виру” будуть опубліковані імена суддів першого етапу, які віддали голос за твір. Усі голоси будуть підраховані, таким чином у наступний етап пройдуть близько 50 віршів, які набрали найбільшу кількість голосів. Вони сформують довгий список конкурсу.

3.5. Остаточне рішення про кількість учасників довгого списку конкурсу “Поетичний вир” ухвалює жюрі другого етапу спільно з Організатором.

3.6. Кожен суддя першого етапу зобов’язаний дотримуватись правил і вимог цього Положення.

4. Порядок роботи основного журі та принцип оцінювання другого етапу

4.1. Оголошення імен журі другого етапу відбудеться до 30 серпня 2021 року у відповідному розділі на сайті “Творчі лабораторії”.

4.2. З 1 до 21 листопада 2021 року кожен суддя другого етапу формує власний ТОП-15 конкурсних творів, у якому позиції в списку відповідають балам:

1 місце – 15 балів
2 – 14
3 – 13
4 – 12
5 – 11
6 – 10
7 – 9
8 – 8
9 – 7
10 – 6
11 – 5
12 – 4
13 – 3
14 – 2
15 – 1

4.3. Кожен суддя формує власні критерії та принципи оцінювання і керується ними при складанні ТОП-15.

4.4. Кожен суддя другого етапу надсилає власний ТОП-15 Організатору до 21 листопада 2021 року.

4.5. З 22 до 28 листопада на сайті будуть оприлюднюватися ТОП-15 журі другого етапу та відбудеться підбиття підсумків і оголошення імен переможців.

5. До участі в конкурсі не допускаються:

 • твори з нецензурною лексикою, політичною і/або провокативною тематикою, а також такі, що порушують норми моралі, етики та законодавства України. У суперечливих питаннях останнє слово лишається за Організатором;
 • переклади з інших мов;
 • вірші співробітників Національної спілки письменників України, членів керівних органів НСПУ (Секретаріат і Правління), очільників обласних організацій. Для інших членів НСПУ обмежень немає;

6. Правила коментування

6.1. Члени журі обох етапів можуть лишати коментарі до конкурсних творів за власним бажанням.

6.2. Учасник конкурсу зобов’язується чемно відповідати на коментарі, не вдаватися до образ і агресивних та/або неетичних висловлювань на адресу інших учасників та членів журі. 

7. Загальні засади

7.1. Участь в конкурсі добровільна. Отримання Оргкомітетом конкурсної заявки вважається згодою учасника на участь у конкурсі, згодою на розміщення вірша, світлини та інформації про учасника на сайті «Творчі Лабораторії» poetryage.com.ua у відповідному розділі, а також згодою на отримання публічних коментарів від журі, інших учасників та гостей сайту, партнерів, оглядачів, цитування і використання посилання на вірш в межах сайту тощо, як під дописами, так і в розділі “Блоги”.

7.2. Після розміщення твору на сайті, правки в тексти / подану інформацію не вноситимуться.

7.3. В разі надсилання на конкурс чужого твору, відповідальність за порушення авторського права несе учасник конкурсу.

7.4. В разі виявлення будь-яких порушень, вірш знімається з перегонів, а учасник отримує відмову в участі у конкурсах “Творчих лабораторій” до 2023 року або довічно (за рішенням Організатора).

8. Оформлення заявки:

8.1. У темі листа потрібно зазначити: На конкурс. Ім’я Прізвище та/або превдонім / Назву вірша (якщо вірш не має назви – його перший рядок).

8.2. У тілі листа потрібно зазначити:

 • справжні ПІБ і псевдонім (якщо є), зазначаючи, під яким іменем має бути опублікований вірш. Це ж ім’я буде зазначене у дипломі;
 • країну, назву населеного пункту, область вік (повні роки) (вік учасника не буде оприлюднюватися на сайті);
 • назву вірша і сам вірш (до 32 рядків);
 • посилання на активний профіль у соцмережі (буде супроводжувати конкурсний вірш в разі його опублікування) – обов’язково;
 • обов’язковий рядок: «Погоджуюсь з правилами конкурсу і складом журі; даю згоду на публікацію мого конкурсного вірша на сайті «Творчі лабораторії»; даю згоду на розсилку* новин від платформи «Творчі лабораторії».
 • контактний телефон (не оприлюднюється на сайті).

8.3. У доданому файлі: світлина учасника (не буде опублікована на сайті, але разом з посиланням на активний профіль у соцмережі потрібна для ідентифікації учасника з метою уникнення декількох спроб подати твір на конкурс).

9. Приємності

9.1. Твори учасників довгого списку читатимуть партнери конкурсу – представники літагенцій, книжкових видавництв, літературної періодики, громадські діячі тощо. За власним бажанням і на власний розсуд вони оберуть і нагородять призами симпатій авторів добірок, що стали їх фаворитами. Організатор не має попередньої домовленості щодо того, якими призами партнери нагороджуватимуть своїх фаворитів.

9.2. Твори учасників конкурсу читатимуть оглядачі конкурсу, які писатимуть відгуки на вірші. Відгуки будуть публікуватися в розділі “Блоги”. Бажання учасника взяти участь у конкурсі вважається згодою на публікацію огляду включно з цитуванням вірша і посиланням на ім’я автора.

9.3. Призи і нагороди: лонглістери і переможці отримають електронні дипломи; переможці (І, ІІ, ІІІ місце) – пам’ятні медалі.

10. Обережно, тонка крига!

10.1. Текстові вкладені файли модератори не розглядатимуть – такі листи прямуватимуть у кошик. Наголошуємо на тому, що вся інформація про учасника за заданою формою та тексти віршів мають міститися в тілі листа, і лише світлина – у доданому файлі.

10.2. Вірші, надіслані на конкурс до 30 серпня, а також після 23:00 24 вересня (час надходження до поштової скриньки), видалятимуться з поштової скриньки без розгляду.

10.3. Заявки, оформлені без урахування вимог Положення, видалятимуться з поштової скриньки без розгляду.

Будемо вдячні за уважне прочитання і виконання інструкцій Положення!

Дякуємо, що ви з нами!

Єлена Дорофієвська та
команда Творчих лабораторій

__

* Від розсилки новин можна відписатися. Для цього треба надіслати лист на конкурсну пошту з проханням вилучити Вашу поштову адресу зі списку.

Facebook Comments Box

Related Posts

12 thoughts on “Положення про І Міжнародний конкурс поезії українською мовою “Поетичний вир” 2021

 1. Вітаю. Нічого не робити, чекати на рішення модератора, на яке в першу і головну чергу впливає надісланий учасником вірш.

 2. Доброго дня,підскажіть відправила все як потрібно згідно положенню,але світлина так і не прикріпилась коли відправився лист ,що робити в такому випадку?

 3. От бачите, Ви вже самі здатні до аналізу)
  Посилання, яке міститься у тексті відмови, веде уважнихучасників на допис про принципи відбору. Будь-який конкурс, який відбувається з попередньою модерацією, має на меті відібрати вірші щонайменше середнього рівня для того, щоб вони мали можливість конкурувати між собою за увагу журі першого відбору. Це не означає, що в пул не потраплять вірші низького рівня – будуть і такі задля збереження рівноваги, але не 90 %.
  Тому авторам пропонується надіслати свій найкращий вірш.
  Принцип “танцюють всі” переважно застосовується на фестивалях, а не на конкурсах з попередньо заявленим високим рівнем. Принаймні таким, до якого ми прямуємо і який ставимо за мету.

  https://www.facebook.com/poetryage

 4. Ваша робота гідна поваги. В приватному порядку здійняти на плечі таке завдання.
  Думаю, в Положеннях варто попередити що на конкурс не приймаються банальні юнацькі вірші чи щось подібне))) А то я просто не міг зрозуміти чому мені було відмовлено, ото ж і обурився.

 5. Не ображайтеся за жарт.
  Оприлюднюйте де завгодно.
  Вибачте, що забрав багато часу у Вас. Я й не знав що так багато робіт відхилено.

 6. Пане, триває модерація, відхилено вже 118 віршів, прийнято лише 90. Це конкурс, а не літературна студія, я не можу фізично написати і витратити власний ресурс часу та емоцій на 118 рецензій. Але Ви висловили обурення, тому чому б не обговорити на Вашому прикладі роботу модератора і принципи відбору)
  Тихо за спиною в нас ніхто пальцем не тицяє, імен тих, чиї вірші відхилено, ніде не зазначено. Ви самі оприлюднили своє ім’я, тому я і пропоную от такий виняток – відкрите обговорення. То як?

 7. Та оприлюднюйте його де завгодно))) але чому таке особливе ставлення до мого вірша? Чому просто не прийняти на конкурс? Я себе відчуваю тим самим чуваком-очкариком, якого запросили на вечірку “по-приколу”, і тихо тицяють пальцем за спиною :))))))

 8. Ок, тоді винесемо його на обговорення у фб – з Вашого дозволу. Посилання на допис надішлю на пошту та опубдікую тут, у коментарях.

 9. Дякую за відповідь. А що, вірш настільки поганий?
  Так, я готовий. Звичайний інтимний вірш минулих юнацьких років. Я не поет, і на перемогу не розраховую. Цікава реакція публіки наскільки я погано/добре зримував свої почуття.

 10. М`яко кажучи був шокований відмовою. Там немає ні сексуальних сцен, ні політики, ні мату, ні іншого що б суперечило Положенням. Класичний римований вірш.
  В соц.мережах мене не має, спеціально зареєструвався у Твіттері. Сподіваюсь, не це стало причиною відмови. Формально всі Положення виконані.
  Хоча з іншої сторони, якщо причина відмови була у саму тексті, то це більш дивніше і незрозуміліше.
  Просити пояснення я так зрозумів не варто і намагатися. Тут свій приватний заклад. Просто думки в слух. Треба ж виплескати обурення :))))) Нехай переможуть найкращі!!! Успіхів талантам!!!

 11. Доброго ранку! Вибачте, я не зрозумів на яку адресу висилати твори.
  З повагою, Олександр

Comments are closed.