Положення про ІІ Міжнародний конкурс української поезії “Поетична доба”

Конкурс проводиться відкрито, ми свідомо не дотримуємося принципів анонімності. Принаймні, наразі це здається нам слушним рішенням. Так молоді чи/або маловідомі автори на конкурсному майданчику «Поетичної доби» зможуть презентувати себе і свою творчість широкому загалу, а більш відомі поети – ще раз підтвердити свою майстерність: умови рівні для всіх.

Отже, тема конкурсу вільна, подана добірка мусить мати назву та, на розсуд автора, певну концепцію.

На конкурс приймається одна добірка від одного учасника: 3 вірші, до 32 рядків кожний.

Мова творів — українська. Вік учасників — від 16 років.

Просимо не надсилати вірші, що брали участь у конкурсі в 2020 році.

Прийом добірок — з 15 лютого до 23:00 14 березня 2021 року.

poetryage@gmail.com

Всього буде відібрано 50 добірок, 10 найуспішніших за результатами конкурсу увійдуть в список фіналістів, переможці — І, ІІ, ІІІ місце.

Голосування: лише ЖУРІ.

Терміни проведення:

15 лютого – 14 березня 2021 (до 23:00): прийом добірок на конкурс;

15 березня – 4 квітня: модерація, в цей час формується довгий список, добірки розміщуються на сайті «Творчі лабораторії» в розділі “Добірки учасників”;

5 — 25 квітня: робота журі (три тижні); В цей же період, до підведення підсумків, вручатимуться призи симпатій від гостей конкурсу;

25 – 29 квітня: підведення підсумків;

30 квітня: оголошення списку фіналістів;

7 травня: оголошення переможців конкурсу.

В термінах можливі незначні відхилення, про які буде попереджено завчасно.

Призи і нагороди:

Фіналісти і переможці отримають електронні дипломи; переможці (І, ІІ, ІІІ місце) – пам’ятні медалі.

Твори учасників довгого списку читатимуть друзі конкурсу – представники літагенцій, книжкових видавництв, літературної періодики, громадські діячі, тощо. За власним бажанням і на власний розсуд вони оберуть і нагородять призами симпатій авторів добірок, що стали їх фаворитами. Оголошення про приз симпатій відбудеться з 5 до 25 квітня. Детальніше про призи і нагороди – ОСЬДЕЧКИ.

До участі в конкурсі не допускаються:

 • твори з нецензурною лексикою, політичною і/або провокативною тематикою, а також такі, що порушують норми моралі, етики та Законодавства України;
 • Співробітники Національної спілки письменників України, члени керівних органів НСПУ (Секретаріат і Правління), очільники обласних організацій. Для інших членів НСПУ обмежень немає.

Правила коментування:

Члени журі лишатимуть коментарі за власним бажанням. Учасник конкурсу зобов’язується чемно відповідати на коментарі, не вдаватися до образ і агресивних та/або неетичних висловлювань на адресу інших учасників та членів журі. В разі порушення учасником цих правил, його конкурсна добірка буде знята з перегонів.

Участь в конкурсі добровільна. Отримання Оргкомітетом конкурсної заявки вважається згодою учасника на участь у конкурсі, згодою на розміщення добірки, світлини та інформації про учасника на сайті «Творчі Лабораторії» poetryage.com.ua у відповідному розділі, а також згодою на отримання публічних коментарів від журі, інших учасників та гостей сайту, тощо, як під дописами, так і в розділі “Блоги”. Детально – ОСЬДЕЧКИ.

Після розміщення добірки на сайті, правки в тексти/подану інформацію не вноситимуться.

В разі надсилання на конкурс чужих творів, відповідальність за порушення авторського права несе учасник конкурсу. Переклади з інших мов до розгляду не приймаються. В разі виявлення порушень, добірка знімається з перегонів.

Скарги і претензії з приводу відхилених добірок не приймаються і не розглядаються, Оргкомітет уникатиме полеміки з приводу відхилення добірок.

Оформлення заявки:

В темі листа потрібно вказати: На конкурс_Прізвище_Ім’я та/або превдонім_Назву добірки
В тілі листа потрібно вказати:

 • справжні ПІБ і псевдонім (якщо є), зазначаючи, під яким іменем має бути опублікована добірка. Це ж ім’я буде у дипломі.
 • країну, назву населеного пункту, область
 • вік (повні роки) (вік учасника не буде оприлюднюватися на сайті)
 • назву добірки
 • 3 вірші, до 32 рядків кожен (не поеми!)
 • окремим рядком: «Погоджуюсь з правилами конкурсу і складом журі; даю згоду на публікацію моєї конкурсної добірки на сайті «Творчі лабораторії»
 • контактний телефон (не оприлюднюється на сайті)
 • посилання на профіль у соцмережах (буде супроводжувати конкурсну добірку в разі її опублікування)

В доданому файлі: світлина учасника. (UPD 11.02.2021: зняли вимогу про горизонтальну. Надсилайте хорошу. Одну)

Обережно, тонка крига:

Текстові вкладені файли модератори не розглядатимуть – такі листи прямуватимуть у кошик. Наголошуємо на тому, що вся інформація про учасника за заданою формою та тексти віршів мають міститися в тілі листа, і лише світлина – у доданому файлі.

Добірки, надіслані до 15 лютого, а також після 23:00 14 березня, видалятимуться з поштової скриньки без розгляду.

Заявки, оформлені без урахування вимог Положення, видалятимуться з поштової скриньки без розгляду.


Будемо вдячні за уважне прочитання і виконання інструкцій Положення!

Чекаємо на ваші добірки!

Творчі лабораторії (Оргкомітет)

Facebook Comments

Related Posts

10 thoughts on “Положення про ІІ Міжнародний конкурс української поезії “Поетична доба”

 1. Проголошена відкритість – це вже хоч щось (принаймні в порівнянні з відомими подібними конкурсами). Але й ця так звана “відкритість” доволі умовна. Справжня відкритість була б, аби під опублікованими творами учасників публікувалися б і оцінки членів журі. Але до такого рівня наші конкурси навряд чи піднімуться. На жаль.

  1. Вітаю.
   Якщо учасники мають сумніви в журі або в організаторі, вони просто не подають твори в конкурс.

   Всі протоколи від журі отримує організатор, після чого відбувається підрахунок голосів, і підсумковий протокол разом з усіма протоколами журі розсилається кожному члену журі.

   Щодо того “чи піднімуться конкурси” – піднімуться. Але потрібен час для того, щоб підготувати і наших поетів – виховати і загартувати. На жаль, навіть на великих міжнародних чемпіонатах бувають нападки на журі (особисті), травля модераторів та інше. Ми намагаємося уникнути цього, оскільки поважаємо нашу команду і пишаємося усіма, хто з нами.

   Тому наразі “Поетична доба” проводиться саме в такому форматі. Далі буде видно. Діємо покроково.

   З повагою
   Єлена Дорофєвська,
   засновниця та організатор “Поетичної доби”
   і “Творчих лабораторій”

   1. “Якщо учасники мають сумніви в журі або в організаторі, вони просто не подають твори в конкурс” – справді? А з якого дива це слідує, і взагалі, який логічний зв’язок між одним та іншим? Втім, як то кажуть: блажен, хто вірує 🙂

    1. Так, справді. Оскільки подана заявка – це згода учасників на участь у конкурсі з оголошеним складом журі. Саме тому ми представляємо усіх членів журі, даємо посилання на їхні сторінки у фб, створюємо умови, щоб учасники познайомилися з ними, склали враження, зважили все для себе і прийняли рішення.
     Якщо учасник не довіряє організаторам чи суддям, має підстави сумніватися в прозорості, принциповості і чесності, він просто не подається, от і все.

  1. Звісно, в такому разі можна надіслати добірку. Однак,окільки конкурс проводиться у відкритому форматі і ми зацікавлені в тому, щоб автори знаходили своїх читачів, кожна опублікована добірка в разі проходження модерації матиме посилання на профіль автора у соцмережі.
   Також ми намагаємось уникнути недоброчесності, коли один і той же автор надсилає різні добірки під різними іменами.
   Саме так – ми звіряємо отримані дані на відповідність: світлина, ім’я, псевдонім та посилання на профіль.

 2. Доброго вечора! Скажiть будь ласка, в темi листа писати, як у прикладі, на конкурс_прізвище_ім’я_назву добірки, чи треба вказати на конкурс “Поетична доба”_ прізвище_ім’я_ назва добірки? Це має значення?

  1. Вітаю! Так, краще вказати — таким чином Ви значно полегшите роботу модераторів. Будемо вдячні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *